ZN Plus 26/2017 – INFEKČNÍ MEDICÍNA

Téma ZN Plus: INFEKČNÍ MEDICÍNA

Aktuální možnosti léčby kolitidy, vyvolané Clostridium difficile

Je známo, že toxiny C. difficile působí mimo jiné i na vegetativní inervaci a hladkou svalovinu tlustého střeva, což vede ke snížení motility tračníku. Výsledkem může být rozvoj komplikací.

Infekce HIV, její léčba a dlouhodobé konsekvence

Dnes je infekce HIV považována za léčitelnou chronickou chorobu, vyvíjející se řadu desítek let. Podle Světové zdravotnické organizace je efektivní antiretrovirová terapie chápána nejen jako strategie terapeutická, ale také jako strategie prevence přenosu infekce HIV na jiné jedince.

KONGRESY/SEMINÁŘE:  Virová hepatitida C je už vyléčitelná

Zásadní posun v účinnosti a bezpečnosti léčby virové hepatitidy C přináší nový lék elbasvir/grazoprevir. Možnosti nového léku představili přední odborníci na výjezdním sympoziu MSD v rámci XLV. májových hepatologických dnů.

Metabolické účinky žlučových kyselin

Žlučové kyseliny vznikají v játrech a jejich základním stavebním kamenem je cholesterol. Mají důležitou roli při trávení tuků přijímaných v potravě. Nyní je sledována i jejich metabolická funkce. Právě ta by mohla představovat cíl pro léčbu onemocnění kardiovaskulárního systému, jater nebo štítné žlázy.

 

Více se dočtete v ZN Plus 26/2017.
Objednejte si předplatné a získejte kompletní informace.

 

 

Roční předplatné 1456 Kč (52 čísel)

Jednotlivý výtisk 30 Kč

Distribuci zajišťuje společnost SEND Předplatné.

Roční předplatné 1196 Kč (52 čísel)

Jednotlivý výtisk 26 Kč

Distribuci zajišťuje společnost SEND Předplatné.

 

Share