Vyhlášen nový ročník soutěže o „Nej sestřičku“

Náročné povolání zdravotní sestry vyžaduje od těch, kteří se mu chtějí věnovat, mnoho speciálních vlastností a osobnostních rysů. Podle organizátorů již 9. ročníku soutěže BATIST Nej sestřička by měla být ideální uchazečka o tento titul nejen sympatická, veselá a odvážná, ale měla by mít i smysl pro humor.

Foto: Batist Medical

Letošní ročník Batist Nej sestřičky byl vyhlášen již tradičním způsobem – divadelním představením Coco Chanel v Divadle na Perštýně. Úvodní slovo pronesl generální ředitel BATIST Medical, a.s. Ing. Tomáš Mertlík, MBA a ředitel Královéhradecké lékárny Jaroslav Nádvorník. „Oceňujeme především práci zdravotní sestřičky, která je velmi důležitá v nemocnicích,“ dodali oba shodně. Poté vystoupili ti, kteří přijali záštitu nad celou akcí: místopředsedkyně zdravotnického výboru Poslanecké sněmovny Mgr. Soňa Marková, 1. náměstkyně ministra zdravotnictví Lenka Teska Arnoštová, náměstek ministra zdravotnictví pro ekonomiku Petr Landa, prezidentka České asociace sester Martina Šochmanová.

Ředitelka Nemocnice Na Bulovce MUDr. Andrea Vrbovská převzala dar v hodnotě 20 000 Kč pro Nemocnici Na Bulovce od společnosti Batist Medical. Foto: Batist Medical

Sestry jsou pilířem zdravotnictví

Všichni přítomní ocenili práci zdravotních sester. Kvůli pracovním povinnostem sice nemohl dorazit náměstek hejtmana Aleš Cabicar, který však přijal záštitu a vzkázal zdravotním sestřičkám: „Rád bych řekl jako člověk, který se snaží řešit problémy našeho zdravotnictví každý den, že právě sestřičky, jejich práce, obětavost ve prospěch našich pacientů, jejich profesionalita ale i trpělivost jsou pilířem našeho zdravotnictví. Zaslouží si úctu nás všech, neboť nikdo z nás si nemůže být jistý, kdy právě on bude potřebovat jejich pomoc“.

Foto: Batist Medical

Čas jen do konce března

Sestřičku může do soutěže přihlásit každý, kdo má ve svém okolí zdravotní sestru, o které si myslí, že by si titul zasloužila. Podle organizátora soutěže „Nej sestřičku může přihlásit každý – lékař, pacient, zkrátka ten, kdo má ve svém okolí příjemnou a sympatickou zdravotní sestřičku, uvedl pořadatel akce David Novotný s tím, že zájemci o přihlášení tak mohou učinit už pouze do 30. března 2017. Vyhlášení výsledků soutěže proběhne při finálovém večeru 7. října v Náchodě za účasti generálních partnerů Batist Medical, a.s. a Královéhradecká lékárna, a.s.

 

Více informací o soutěži naleznete ZDE

 

Share