Umíme uspořit nemocnicím peníze

Společnost HARTMANN – RICO nabízí desetileté know-how, díky němuž dokáže nemocnicím uspořit 10–15 % nákladů na operační sály. Vyvinula a nabízí také unikátní nástroj efektivního řízení operačních sálů Operis.

Nemocnice, šest operačních sálů se sedmi tisíci operačními výkony za rok. Kolik může její vedení uspořit preciznějším plánováním a nalezením neefektivních úkonů? Podle procesní analýzy, kterou zpracovali odborníci HARTMANN – RICO, je to až 2,5 milionu korun. Takové úspory může přitom získat každé zdravotnické zařízení, vyplývá z úspěšné praxe HARTMANN – RICO na českém trhu.
„Umíme najít úspory v každé nemocnici. Obvykle dosáhnou milionů korun. Nemocnicím dodáváme i on-line nástroj, který výsledky naší procesní analýzy pomůže uvést do praxe. Vytíženost operačních sálů a další nákladové položky si díky němu dokáže nemocnice ohlídat,“ vysvětluje Václav Halama z HARTMANN – RICO.
Řešení na míru každé nemocnice se jmenuje Operis. Podrobnější informace jsou dostupné na www.operis-sw.cz.
Odborníci HARTMANN – RICO mají vyřešeno už 20 úspěšných projektů, které přinesly nemocnicím úspory v hodnotě 10–15 % nákladů, které se vážou na chod operačních sálů. „Deset let jsme pracovali na tom, aby naše nabídka patřila mezi nejlepší na českém trhu,“ dodává Halama.
Na začátku každého projektu proběhne procesní analýza, během níž se detailně zkoumá vytíženost operačních sálů. Ukázka výstupů je na obrázku. Úspory jsou zde spočítány jen z nákladů na pozdní začátky na operačních sálech.
Závěr analýzy obsahuje návrhy možností, jak odbourat neefektivní činnosti, a tím uspořit. Jelikož je prosazení změn do praxe složité, HARTMANN – RICO nabízí řešení, díky němuž se veškerá doporučení změní na konkrétní úspory.
Společnost HARTMANN – RICO je součástí nadnárodní skupiny, která má zastoupení v třiceti zemích světa.

Výstup procesní analýzy HARTMANN – RICO

Graf ukazuje, kolik operací začínalo později, než je stanovená pracovní doba na operačních sálech (tedy 8:00). celkové úspory, vzniklé pouze odbouráním pozdních začátků operací, činí cca 1,7 milionu Kč ročně, jak spočítali experti HARTMANN – RICO. celkové úspory v modelovém příkladu pak mohou dosáhnout až 2,5 mil. Kč.

zdroj: HARTMANN – RICO


3 otázky pro Václava Halamu, Sales manager Hospital Business, HARTMANN – RICO

Pro koho je nabídka Hartmann – Rico určena?

Pro jakékoliv zdravotnické zařízení, které má operační sály. Dlouhodobě v této oblasti umíme najít úspory ve výši 10–15 % celkových nákladů. navíc dokážeme omezit přesčasy a uspořit také čas zdravotnického personálu.

Nabízíte i předběžné konzultace?

Samozřejmě, před uzavřením dohody s vámi detailně projdeme situaci a definujeme nejčastější nedostatky a problémy související s operačními sály. chceme, aby výsledkem naší poradenské práce byla úspora ve výši, která se vaší nemocnici vždy vyplatí.

Jak tým Hartmann – Rico kontaktovat?

Kontakty najdete na internetových stránkách www.operis-sw.cz, můžete využít e-mail info@operis-sw.cz nebo nám rovnou zavolejte do centrály na Londýnském náměstí v Brně na telefonní číslo 549 456 960.

(PR)

Share